top of page

13 Kas Cmt

|

Beylikdüzü

Syed Javaid A. Kazi ''Kültürel Çeşitlilik'' Fotoğraf Sergisi

Pakistanlı fotoğraf sanatçısı Syed Javaid Kazi’nin Pakistan’da ve seyahat ettiği farklı kültürlerde çektiği fotoğrafları içeren serginin amacı sanatçının deneyimlediği kültürel çeşitliliği sanatseverlerle paylaşmaktır. Bu sergide yer alan eserlerin çoğu uluslararası fotoğraf sergilerinde yer almıştı

Syed Javaid A. Kazi ''Kültürel Çeşitlilik'' Fotoğraf Sergisi
Syed Javaid A. Kazi ''Kültürel Çeşitlilik'' Fotoğraf Sergisi

Saat ve Yer

13 Kas 2021 14:00 – 27 Kas 2021 17:00

Beylikdüzü, Büyükşehir, E-5 Yanyolu Beylicium Avm No:100 D:3. Kat, 34520 Beylikdüzü/İstanbul, Türkiye

Bu Etkinlik Hakkında

Syed Javaid A. Kazi,

MFIAP, Hon. EFIAP, FRPS, FPSA

Syed Javaid A. Kazi önde gelen bir yaratıcı fotoğrafçıdır ve adı Pakistan'daki fotoğrafçılıkla eşanlamlıdır. Şimdi Rawalpindi'de yaşıyor ve burada büyüdü ve erken eğitim aldı. Pencap Üniversitesi'nde fizik alanında yüksek lisans yaptı.

Kazi, Pakistan Cumhurbaşkanı ile kültür (fotoğrafçılık) alanında "Performans Gururu" madalyası verildi.

Syed Javaid A. Kazi, 2000 yılında "Master-FIAP" ayrımına layık görüldü ve bu onuru alan ilk Pakistanlı fotoğrafçı oldu. 2003 yılında Royal Photographic Society (FRPS) Bursu aldı ve 1989 yılında Amerika Fotoğraf Derneği (PSA) Bursu ile ödüllendirildi. Pakistan'ın önde gelen katılımcılarından biridir. Bir fotoğrafçı olarak ve fotoğraf sanatının tanıtımına verdiği önemli hizmetlerden dolayı, dünyanın dört bir yanındaki büyük fotoğraf toplulukları tarafından onurlandırıldı. Çalışmaları, birçok prestijli topluluk ve galerinin kalıcı koleksiyonlarının bir parçasıdır. Kazi'nin çalışmaları tüm dünyada sergilendi ve kapsamlı bir şekilde yayınlandı. Birçok prestijli sehpa kitabının yazarıdır. Syed Javaid Kazi, yurt içinde ve yurt dışında fotoğraf etkinliklerini değerlendirmek için sık sık jüri üyesi olarak davet edilir.

Syed Javaid Kazi şu anda Pakistan Fotoğraf Derneği Başkanıdır ve Pakistan'ı birçok uluslararası fotoğraf forumunda temsil almıştır.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page